Obnovení Junáka ve Zbýšově

Idea

Chceme, aby naše děti byly správně formovány od útlého věku, aby byly vedeny ke zodpovědnosti za sebe, za druhé i za přírodu. Aby byly zakotveny ve správných hodnotách, a mohly se o ně opřít v dnešním rozkolísaném světě, který naléhavě potřebuje zodpovědné a charakterní osobnosti. To je přesně posláním Junáka.

Co chystáme

Proto jsme se rozhodli jej ve Zbýšově obnovit. Spojili jsme se skautským střediskem v Domašově, pod který junácký oddíl ve Zbýšově ještě donedávna spadal a společně se připravujeme, aby mohl nový oddíl od září 2021 fungovat. Rádi bychom začali s dětmi prvního stupně ZŠ.

Protože netušíme, jaký je u nás o skauting zájem, připravili jsme malou anketu, která má poptávku zmapovat. Jeho vyplněním nám umožníte udělat si představu o tom, kdo by se rád stal skautem a jaký zájem můžeme očekávat.

Klubovna

Aktuálně probíhá rekonstrukce legendární zbýšovské klubovny.

2019

V roce 2019 potvrdilo zastupitelstvo na základě jednání a osobní prohlídky budovy havarijní stav objektu. Zároveň schválilo nutnost rekonstrukce budovy v co nejkratším čase, zejména odstranění havarijního stavu konstrukcí tak, aby nedošlo k nevratnému poničení objektu.

• Představen návrh řešení odstranění havarijního stavu budovy na 3 části.
    • I. Odstranění střechy a dřevěných konstrukcí
    • II. demolice a hrubé stavební práce
    • III. stavba nové střechy
  • 03/2020 projekt pro realizaci navržených opatření + oslovení zhotovitelů
  • 04/2020 cenová nabídka na I. a II. část
  • 04-05/2020 realizace I. část
  • 06/2020 cenová nabídka na III. část
  • 08-09/2020 realizace II. část
  • 09/2020 zahájení realizace III. části

Předpokládané dokončení III. části je 30.11.2020

Výhled

• Zastupitelstvo města dne 19. 10. rozhodlo, že další stavební práce již nesouvisí s odstraněním havarijního stavu. Dojde k úpravě projektové dokumentace dle provedených prací s vytvořením výkazu výměr. Předpokládaný termín: přelom prosinec/leden.
  • VZMR leden 2021
  • schválení VZMR, smlouva atd. únor 2021